Najlepsze efekty gitarowe

W artykule tym zajmiemy się efektami gitarowymi. Każdy profesjonalny gitarzysta zdaje sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają właśnie efekty gitarowe. To właśnie dzięki nim możemy wydawać ciekawe, oryginalne dźwięki, które wpadają w ucho.

Efekt gitarowy, to urządzenie elektroniczne, które przetwarza oraz modyfikuje dźwięk, który wydaje gitara. Jeśli lubisz grać kawałki metalowe, to wręcz konieczny okazuje się zakup efekty distortion, który zapewnia twardy, metaliczny dźwięk, dzięki któremu twoja gitara zrobi wrażenie na każdym. Jeśli jednak wolisz grać ballady, czy też spokojniejsze piosenki, to efekt gitarowy o nazwie chorus okaże się wspaniałym wyborem.

Osoba słuchająca gry przy pomocy efektu gitarowego chorus ma wrażenie, jakby grały dwie gitary, jedna z lekkim opóźnieniem, co tworzy wspaniały efekt. Wymieniłem główne efekty gitarowe, z których korzysta wielu gitarzystów na całym świecie. Jeśli zastanawiałeś się, czy kupić efekty gitarowe, to mam nadzieję, ze teraz jesteś jeszcze bardziej do tego przekonany.